WYCIECZKA DO WISŁY I CIESZYNA

W czwartek 12 czerwca 2014 r. gimnazjaliści z naszej szkoły w towarzystwie uczniów z klas SPdP zawędrowali do Wisły i Cieszyna położonych w malowniczym paśmie Beskidów. Wycieczka odbyła się w ramach szkolnego projektu edukacyjnego "Szlakiem legend polskich" realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji  i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kadłubie.

Mogliśmy zobaczyć, gdzie bierze swój początek największa polska rzeka Wisła i  podziwiać górski krajobraz nad zaporą w Wiśle - Czarne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się skocznia im. Adama Małysza w Wiśle - Malince znana z transmisji telewizyjnych.

W Cieszynie obchodzącym właśnie Święto Trzech Braci czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zobaczyliśmy granicę Polski z Republiką Czeską na rzece Olzie. Podziwialiśmy widoki na polski i czeski Cieszyn ze Wzgórza Zamkowego i  Wieży Zamkowej. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć Rotundę znaną z banknotu 20-złotowego. Spacer zabytkowymi uliczkami  i po Rynku pozwolił nam poczuć atmosferę tego pięknego polskiego miasta. W Zapiecku czekał na nas pyszny domowy obiad. Na koniec dotarliśmy do Studni Trzech Braci znanej z omawianej w szkole legendy. W ten piękny słoneczny dzień nie mogło oczywiście zabraknąć pysznych lodów. 

Wycieczka wspaniale się udała, a wrażeniami  długo jeszcze będziemy się zachwycać oglądając zrobione zdjęcia.